środa, 19 listopada 2014

W poszukiwaniu przygód - Wild Atlantic Way

Witajcie ! 

Mam dziś za sobą dzień pełen przygód! Przed południem, wybrałam się na rower i tak w sumie wciągnęła mnie trasa, że wylądowałam ... no właśnie gdzie ? Nie mam pojęcia :)
Ale był to spory kawałek od miejscowości, w której mieszkam :) 
Brak orientacji, gdzie się znajduję zupełnie mi nie przeszkadzał bo uwielbiam rower i czas kiedy bez celu jadę przed siebie, po prostu ciesząc się tym. Irlandia ma swój urok, nie umniejszając urodzie polskiej natury, którą kocham bo to mój dom. Tu jest po prostu inaczej i również ma to swój klimat. Dlatego kocham podróże, i te małe, i te duże bo świat jest po to by go odkrywać. Swoją drogą - jeśli już o drogach mowa, przy takich wycieczkach warto zadbać o bezpieczeństwo i muszę pomyśleć o jakiejś kamizelce ponieważ rower to mój środek transportu, którym przemieszczam się na co dzień a teraz szybko się ściemnia. Dziś, może i nie była mi tak bardzo potrzebna w ciągu dnia, chociaż tutejsze drogi, zwłaszcza te boczne "dróżki" o jednym pasie, na których ogranicznik prędkości obwieszcza 100 km/h (aż włos jeży się na głowie) są specyficzne. Warto więc być widocznym.
Celem mojej podróży, był jego brak :) Głównie, ciągnie mnie do odkrywania nowych miejsc. Nienawidzę siedzieć bezczynnie w domu - jak to mówią " w domu to ludzie umierają".  Jutro na pewno odczuję zakwasy bo trasa nie należała do tych z prostą, brukową ścieżką rowerową a wiła się przez górki, pola i lasy. Niejednokrotnie zawracałam bo wjechałam gdzieś, gdzie nie było wyjazdu ale uważam, że dzisiejsza eskapada jest warta swoich widoków . Przyznajcie sami, że te krajobrazy są warte tego by przedzierać się przez nieznane szlaki a sama wyprawa już sprawia nieziemską przyjemność by choć na kilka godzin oderwać się od codziennych spraw i zgiełku. 
Jak to mówią u nas, na wsi - "enjoy the moment (and the views, of course) " :)

Pozdrawiam gorąco !
2 komentarze:

  1. Ale slicznie tam w tym Tralee macie :)* A Twoje przepisy z poprzednich postów mniamm.. nie chcecie sie znowu do nas przeprowadzic moze? Bys mi dogadzala :)

    OdpowiedzUsuń